YÖK’ten Marmara Üniversitesi’ne İki Ödül

 • 17 May 2019

Marmara Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) düzenlediği “Engelsiz Program Çalıştayı ve Engelsiz Üniversiteler Bayrak Ödülü” töreninde iki ödüle layık görüldü. YÖK tarafından düzenlenen, Engelsiz Program Çalıştayı ve Engelsiz Üniversiteler Bayrak Ödülü töreni 15 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi.

Devamı

Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü

 • 28 Aug 2018

2018-2019 öğretim yılı için kayıt olacak özel gereksinimli öğrencilerimize daha iyi hizmet verebilmek için kayıt sonrası sağlık raporları ile birlikte öğrenci ve iletişim bilgilerini birimimize şahsen veya engellibirimi@marmara.edu.tr adresine yollayarak bildirmeleri rica olunur. Bilgiler gizlilik esası ile korunacaktır.

Devamı

Engelli Bireylere Yönelik Hizmetlerin ve Otizm Eylem Planının Değerlendirilmesi

 • 27 Nov 2017

Dünya Engelliler günü sebebiyle, 1 Aralık 2017 tarihinde saat 14.00-18.00 arasında Göztepe Yerleşkesi Dr. İbrahim Üzümcü Salonu'da "Engelli Bireylere Yönelik Hizmetlerin ve Otizm Eylem Planının Değerlendirilmesi" panelini, Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu iş birliği halinde gerçekleştireceğiz. 5378 sayılı yasanın çıktığı 2005 yılından bu yana ilk defa yapılacak olan bu değerlendirme toplantısına tüm öğrencilerimizi, akademik ve idari personelimizin katılımını bekleriz.

Devamı

Acil Durum Eğitimi Duyurusu

 • 27 Feb 2017

Sevgili Öğrenciler, Engelli Öğrenci Birimi olarak, İş Güvenliği ve Sağlığı Biriminden size özel Acil Durum ve Tahliye Eğitimi istedik. 09.03.2017 tarihinde Göztepe Kampüsü Enstitüler Binası Konferans Salonunda saat 14.00-16.00 arası bu eğitimi size vereceğiz.Ders devamsızlık izin için eğitime katıldığınızda görevliler biriminiz ve bilgilerinizi alacak ,daha sonra birimlerinize yazılı olarak bildirilecektir. Salonumuza asansör ile inilebiliyor, asansörün içi tekerlekli sandalye alabilir genişliktedir. Salonda FM indüksiyon döngüsü ve merdiven tırmanıcı da bulunmaktadır. Eğitime bekleniyorsunuz.Görüşmek üzere... Okt.Zuhal PEK Koordinatör

Devamı

Acil Durum Kartı

 • 26 Jan 2017

Acil durum halinde özel gereksinimleriniz dikkate alınarak size doğru yardımı uygulayabilmek için size özel acil durum kartı düzenlenecektir. Kartlar ehliyet tipi ve boyutlarında olacaktır.Ekte bulunan formu doldurup imza atmanız ve iki adet fotoğraf ile Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğüne getirmenizi rica olunur. Şehir dışında oturmanız ya da getirmekte zorlanmanız halinde doldurup imzaladığınız formu üzerinde fotoğrafı ile birlikte ve bir adet vesikalık fotoğrafınızı 25X32 mm ebadında jpg.300dpi tarayıcıdan geçirip engellibirimi@marmara.edu.tr adresine yollamanızı rica olunur. Bu önemli bir konudur hassasiyet ile yaklaşmanız gerekmektedir.

Devamı

ÖĞRENCİLERİMİZ İŞARET DİLİ ÖĞRENİYOR

 • 31 Oct 2016

Öğrencilerimiz işaret dili öğreniyor.

Devamı

İDARİ PERSONELİMİZ İŞARET DİLİ ÖĞRENİYOR.

 • 31 Oct 2016

Göztepe Kampüsünde İşaret dili derslerine başladık.Detayları haber kısmında bulabilirsiniz.

Devamı

Eğitim erişebilirliğinde son gelişme

 • 20 Oct 2016

Görme englliler için Osmalica okuma ilgili gelişmeyi eğitim erişebilirliğinde bulabilirsiniz

Devamı

İŞ DÜNYASINA HAZIRLIK PROGRAMI

 • 27 Sep 2016

Marmara Üniversitesi Kariyer Merkezi Markam Okulu "İş Dünyasına Hazırlık Eğitimi Programı" başlatıyor.Engelli Öğrenci Birimi de bu projeye katılarak yer alıyor.Başvurular arasından 10 engelli öğrencimiz seçilecektir. Detaylı bilgi ve başvuru formu için https://kariyermerkezi.marmara.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.Son başvuru tarihi 04.10.2016'dır. Sakın kaçırmayın!

Devamı

Kayıt için gerekli belge

 • 15 Aug 2016

Engelli Raporları Hakkında

Devamı

Engellilik Raporlarının Bildirilmesi Hakkında

 • 08 Aug 2016

Sevgili öğrencilerimiz, Sağlıklı ve gerekli bir veri tabanı oluşması ve hizmetlerimizden daha iyi yararlanabilmeniz için raporlarınızın öğrenci bilgilerinize ilave olması gerekmektedir. Bu sebeple mevcut ve yeni kayıtlarını yaptırmış olan öğrencilerimizin 19 Ağustos 2016 atrihi mesai bitimine kadar engellibirimi@marmara.edu.tr adresine raporlarının ön ve arka yüzlerinin fotokopilerinin gönderilmesi rica olunur.

Devamı

Engelsiz Üniversiteler İstanbul Toplantısı

 • 04 Aug 2016

8. Engelsiz Üniversiteler İstanbul Bölgesel Toplantısı

Devamı